“POWOŁANI DO WSPÓLNOTY” – DECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Ponad 2000 tegorocznych maturzystów z 27 szkół średnich z Diecezji Tarnowskiej pielgrzymowało 11 marca na Jasną Górę. W tradycyjnej pielgrzymce przed egzaminem dojrzałości młodym towarzyszyli ich katecheci, wychowawcy i nauczyciele.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i konferencji, którą wygłosił w auli im. o. A. Kordeckiego ks. dr Łukasz Plata, pracownik naukowy KUL oraz znany ewangelizator i twórca “Ewangelibusa”.

Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele młodzieży wraz z księdzem biskupem odczytali uroczyście akt zawierzenia maturzystów Matce Bożej.

Wspólne pielgrzymowanie zakończyła droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przeżycia tego wydarzenia, wśród nich Księdzu Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu, Ojcom Paulinom, ks. Łukaszowi Placie, mediom diecezjalnym oraz katechetom i młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni za poprowadzenie modlitwy, śpiewu i oprawę liturgii.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii i artykułów poświęconych temu wydarzeniu:

https://rdn.pl/240431/powolani-do-wspolnoty-maturzysci-diecezji-tarnowskiej-na-jasnej-gorze/ https://www.flickr.com/photos/diecezjatarnow/albums/72177720315388614