“WOLONTARIAT W PRAKTYCE SZKOLNEJ” – OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

fot. MCDN

23 kwietnia 2023 w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział Tarnowie miała miejsce Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Wolontariat w praktyce szkolnej”.

Jej celem było przybliżenie potrzeby wychowania dzieci i młodzieży do wolontariatu, jako drogi formacji młodego pokolenia do wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i szacunku dla działań podejmowanych na rzecz osób i wspólnot, które potrzebują wsparcia.

Organizatorami wydarzenia były: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Tarnowie, Caritas Diecezji Tarnowskiej i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Szanownym Prelegentom, Patronom, Słuchaczom oraz Młodzieży z Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie, biorącej udział w spektaklu pt. “Podnieś głowę”, który zdobył I miejsce XV edycji projektu “Mieć wyobraźnie miłosierdzia”.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w konferencji w sposób zdalny.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć i linki do artykułów o tym wydarzeniu:

https://rdn.pl/162068/wolontariat-to-remedium-na-wspolczesne-czasy-gdzie-nastepuje-powazna-izolacja-spoleczna-dzieci-o-wolontariacie-na-konferencji-w-tarnowie-zdjecia/

https://tarnow.gosc.pl/doc/8146603.Opusc-bezpieczna-strefe-komfortu

https://www.tarnowska.tv/artykul/15483,tarnow-konferencja-wolontariat-w-praktyce-szkolnej