Uroczysta gala rozdania nagród Konkursu Wiedzy o Błogosławionej Karolinie Kózkównie w Pilźnie

7 grudnia 2022 roku w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia w Pilźnie odbyła się gala wręczenia nagród w wirtualnym konkursie wiedzy o życiu Bł. Karoliny Kózkówny, patronki placówki. Wśród gości znaleźli się laureaci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Dyplomy, podziękowania i nagrody laureaci odebrali z rąk Dyrektor Szkoły Anny Smołuchy oraz księdza dr. Andrzeja Jasnosa, Dyrektora Wydziału Katechetycznego Diecezji Tarnowskiej. Bogata oprawa poetycko-muzyczna pozwoliła nadać tej chwili wyjątkowy charakter i pokazać błogosławioną Karolinę Kózkównę z wielu perspektyw.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Julia Pocica ze Szkoły Podstawowej w Smarżowej, miejsce II zajęła Antonina Paruch ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, a na miejscu uplasował się Filip Wadas ze Szkoły Podstawowej w Strzegocicach. W kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, który zajęły wszystkie miejsca na podium. Były to kolejno Antonina Rachwał, Karolina Serafin oraz Julia Leśniak. Jury przyznało również nagrodę specjalną ks. Jakubowi Kulpie ze Szkoły Podstawowej w Żyrakowie za przygotowanie do konkursu najliczniejszej grupy uczniów. Wszystkim laureatom składamy serdecznie gratulacje i cieszymy się, że historia Karoliny Kózkówny stała się dla nich inspiracją.

Konkurs został zorganizowany po raz drugi i cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział 137 osób z niemal czterdziestu szkół, w tym również tych odległych od naszego regionu. Uczestnicy odpowiadali na 40 szczegółowych pytań dotyczących życia i ofiary Karoliny Kózkówny, a także jej drogi do beatyfikacji.

Więcej informacji i galeria zdjęć:

https://szkolyrzemiosla-pilzno.pl/2022/12/09/gala-rozdania-nagrod-konkursu-wiedzy-o-blogoslawionej-karolinie-kozkownie/

https://www.transfernow.net/dl/20221216t69ZpGdE/vD5y9ITu

Film z gali finałowej: https://www.facebook.com/rzszpilzno/videos/gala-rozdania-nagr%C3%B3d-konkurs-wiedzy-o-b%C5%82-karolinie/745358286540873/