Zaproszenie na warsztaty grudniowe – Boże Narodzenie na katechezie (MCDN)

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w kolejnym szkoleniu organizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie. Tym razem tematyka związana z okresem liturgicznym Adwentu i Bożego Narodzenia. 

Boże Narodzenie to czas niezwykły, magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne i istotne. Dla wielu z nas jest to najpiękniejszy i długo wyczekiwany czas, który sprawia, że stajemy się rodzinni oraz oddajemy się wszelkim tradycjom, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Każdy z nas lubi klimat tworzony przez choinkę i kolędy, a szczególnie dzieci. Dbamy o świąteczny wystrój, wspólnotę rodzinną oraz podarunki. Ze wszystkich świąt dzieci najbardziej lubią Boże Narodzenie i najbardziej na nie czekają, ale czy zawsze pamiętamy, aby dobrze je przeżyć?  Na proponowanych warsztatach spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie  – Czy dobrze pomagamy uczniom, ich rodzinom przygotować się do pięknego i owocnego przeżycia Tajemnicy Wcielenia. Zostaną zaprezentowane przykładowe pomoce dydaktyczne, scenariusze, ćwiczenia, materiał filmowy, teledyski, strony internetowe, publikacje,  które mogą stanowić dla Państwa inspirację w pracy katechetycznej.

Warsztaty odbędą się: 06.12.2021 r (poniedziałek) – I edycja i 07.12.2021 r (wtorek) – II edycja w godzinach od 15:00 – 16:30. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się online na platformie MS Teams.

Tematyka szkolenia: 

  • Adwent pracowity czas dla katechety.
  • Jak przygotować uczniów do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
  • Boże Narodzenie w katechezie – inspiracje dydaktyczne i metodyczne.

Dla zainteresowanych osób podaję link pod, którym można dokonać zapisu na wybrany przez siebie termin:

06.12.2021 r – LINK DO REJESTRACJI

07.12.2021 r – LINK DO REJESTRACJI

Elżbieta Cibor
doradca metodyczny ds. religii