Zaproszenie na rekolekcje do ARKI

Zapraszamy do naszego diecezjalnego Domu Formacyjno – Rekolekcyjnego ARKA w Gródku nad Dunajcem maturzystów a także kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodemu człowiekowi jest szczególnie dzisiaj bardzo potrzebne wprowadzenie w Słowo Boże, w którym każdy może odnaleźć własną historię życia, która jest historią świętą.

Burza na jeziorze – to fragment Ewangelii, który pokazuje nasze życiowe burze, strach, wątpliwości, z których rodzi się mocna wiara. To Słowo pięknie określa sytuację serca i umysłu a także wskazuje kierunek patrzenia – Jezusa Chrystusa, z którym można iść po życiowych falach. Trzeba od siebie wymagać, choć kultura w jakiej wzrastają młodzi nie jest sprzyjająca jakimkolwiek wymaganiom.

Bardzo ważna jest wspólnota. Dlatego czas rekolekcji jest wiązaniem wspólnoty przyjaciół wojowników, którzy patrząc w jednym kierunku mogą odkryć bogactwo własnej osoby. „Potrzeba nam gromadki braci, chcących wylać z nami krew” (J. Eldredge), to znaczy wspólnoty, która nie wycofa się wtedy, gdy pojawiają się trudy i coś, czego nie rozumiemy. Krew można wylać tylko za Prawdę, do której jest się przekonanym. Dlatego zapraszamy młodych, żeby przekonali się, że życie ma naprawdę sens i że warto iść przez  nie z gromadką wojowników.

 Ks. Tomasz Rąpała – rekolekcjonista ARKI

Pobierz plakat: