Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”

W tym roku obchodzimy 6. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z tej okazji Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz kolejny organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”.

Po raz pierwszy organizujemy też Konkurs Wiedzy na temat życia i posłannictwa Czcigodnej Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

 Pragnieniem organizatorów jest, by młode pokolenie Polaków poznało treść Aktu Intronizacyjnego proklamowanego 19 listopada 2016 roku i przyczyniło się do wypełnienia zawartych w nim zobowiązań, ponieważ, jak pisała Rozalia Celakówna, uznanie Jezusa za Króla „ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga”.

W minionych edycjach Konkursu wzięły udział setki uczniów z całej Polski. Tak duże zainteresowanie to niewątpliwie zasługa katechetów, którzy poinformowali swych uczniów o Konkursie i pomogli im w wysłaniu prac. Ufamy, że także w tym roku uda nam się dotrzeć do dzieci i młodzieży, by za pośrednictwem Konkursów zaszczepiać w ich sercach miłość do Jezusa Chrystusa, naszego Króla i Pana.

Z wdzięcznością i modlitwą

Barbara Pasternak